żwirki dla kotów silikonowe

Który będzie najcelniejszy rodzaj żwirku dla kota?

Który będzie najcelniejszy rodzaj żwirku dla kota?

Żwirek dla kotów to zatem potrzebne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją różnorodne rodzaje żwirków dla kota. Każdy z nich nadaje się zarówno do kuwety otwartej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki feler, że nie można do końca uniknąć jego rozpraszaniu blisko kuwety i rozsiewaniu po mieszkaniu przez kota.
żwirek dla kota kupisz w sklepie internetowym https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Lekko jest do kuwety wsypać po prostu normalny piach. Wprawdzie na rynku są dostępne rozmaite żwirki dla kotka, o wiele przydatniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają prosty piasek. Są konieczne dla kotów, które częstokroć idą na pole oraz kochają kopać w glebie. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Jednakże taki żwirek dla kota bardzo błyskawicznie zaczyna odrażająco pachnieć, bowiem nie ma szansy oddzielenia żwirku zatrutego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy formę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są większe, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po mieszkaniu.

Natomiast owy większy i także cięższy jest mniej wydajny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się grudka, jaką można szybko usunąć z kuwety bez konieczności rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe albo aromatyczne. Dobór zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, świetne żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odpady na bieżąco, natomiast cały żwirek zmieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kota jest wysoce korzystny.

Jak go stosujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym lokum, by woda z moczu szybko odparowała. Wielce atrakcyjne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do toalety. Taki żwirek idealnie neutralizuje aromaty oraz nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością stanowi to zatem, iż najbardziej ze wszelkich żwirków rozprasza się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie potrzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery zapachu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze zapachu i dodatkowo neutralizatory, jakie można włączać w niewielkiej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że zawierają dodatkowo właściwości bakteriobójcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *