karma dla kota brytyjskiego

Najlepsze suche karmy dla kota

Najlepsze suche karmy dla kota

Masz kota? Zapewne chcesz dla niego jak najlepiej! Chcesz, aby był zdrowy, silny, a jego sierść, aby lśniła! W takim razie Twój kot powinien się dobrze odżywiać, a to już zadanie, które należy  do Ciebie! Obecnie możemy wybierać sposób wielu różnorodnych karm dla kota. Która z nich jest najlepsza? Lepiej wybierać karmę suchą czy mokrą? Jakie karmy suche, które są dziś popularne na rynku warto wybrać?

specjalistyczna karma dla kota rasowego

Karmy dla kota suche są bardzo powszechne! Do najpopularniejszych producentów należy np. PEVITA, ACANA, ANIMONDA, Arion, czy BENTO KRONEN. Oczywiście, dobrych karm dla kotów jest znacznie więcej. Wybierając karmę dla kota warto zwrócić uwagę na jej skład. Karma powinna zawierać wiele potrzebnych składników, w tym witamin, minerałów i mikroskładników, które wpływają na wygląd kota.

Nie tylko karma sucha!

Należy pamiętać o tym, że koty mało piją. Najczęściej pobierają one wodę wyłącznie z pożywienia. Dlatego, karma sucha nie powinna być główna karmą dla naszego pupila. Karma dla kota powinna być mokra, a karma sucha to tylko dodatek do codziennej diety. To bardzo ważne, aby układ moczowy i nerki kota mogły prawidłowo funkcjonować.

Uwaga! Kupując karmę dla kota pamiętaj, że ma ona wpływ na jego zdrowie. To Ty decydujesz, jakie składniki odżywcze będzie przyjmował Twój pupil. To z kolei ma wpływ na jego zdrowie, samopoczucie oraz na wygląd jego sierści!

Gdzie można kupić karmę dla kota?

Karma dla kota jest produktem bardzo powszechnym i można kupić ją niemal w każdym sklepie. Warto jednak karmy kupować w dobrych sklepach! Do wyboru mamy:

– specjalistyczne sklepy zoologiczne stacjonarne,

– specjalistyczne sklepy zoologiczne internetowe,

– hipermarkety i inne mniejsze sklepy (nawet drogerie!).

Jak widać, wybór miejsc, w których możemy pić karmy, jest spory. Warto jednak wybierać sklepy jak najlepiej wyposażone, w których znajduje się duży wybór karm od różnych producentów. Dzięki temu można jak najlepiej dobrać karmę do potrzeb i wymagań naszego domowego pupila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *