zabawki dla kotów gdzie kupić

Wszystko, co pragniesz znać o zabawkach dla kota

Wszystko, co pragniesz znać o zabawkach dla kota

Zapewne każdy chociaż raz widział kota, który wysuniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu niejednokrotnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, oraz chociażby dywan. Mówimy więc często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z naturalnych czynności, którą musi robić każdy zdrowy pupil. Natomiast nie chodzi tutaj wyjątkowo o ostrzenie szponów, gdyż pazury każdy kot ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym pupil oznacza znane terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w celu zawiadomienia, iż to jego obszar. Jeżeli kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi to dla nas znak, iż coś go nęka Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu pozwoli zachować przed zniszczeniem nasze fotele.
sklep zoologiczny zabawki dla kotów zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym pupilkom komfort, są wielce pożądane zwłaszcza kotom przebywającym bezustannie w domu.

Drapak dla kota przydaje się jeszcze do gimnastyki. Kotek prostuje mięśnie, zaś na bardziej poszerzonych drapakach ma sposobność do wielce skomplikowanych zabaw. Prawidłowo jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, żeby zachować przed zadrapaniem stołki lub kanapę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Najczęściej koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie przebywają właściciele, zatem ofiarą może paść leżanka w salonie. Kotki kochają też zaznaczać znane miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać pewne obce zwierzę, na przykład odmiennego kota.

Najlepiej ustawić drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najciekawsze, ustawione w złym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niewrażliwy na zniszczenia a może służyć kotu jako komfortowe środowisko do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego palika, ustawionego na płytce pionowo czy ukosem, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są niesłychanie rozszerzone, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze albo być przyczepiony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów występują w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt także dla hodowli, oraz jeszcze drapaki waterproof, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szczególnie duża, mają one najbogatsze kształty, posiadają różnorodne funkcje oraz akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem również upodobaniami pupila. Gdy pupil kocha dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest żywy i dodatkowo kocha skakać, przypuszczalnie uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *